Važinėdami po svečias šalis ne kartą esame lankęsi nepaprastai gyvuose ir patraukliuose muziejuose. Visada įdomu užsukti į atskiroms temoms skirtus kultūros centrus. Paskui pagalvoji, o kodėl ne tik Vilniuje,
bet ir visoje Lietuvoje neturime vaikams, jų tėvams, seneliais ir draugams skirto žaislų ir žaidimų muziejaus, kuriais džiaugiasi kone kiekvienas Europos miestas. 2010 m. kovo 8 dieną privačių asmenų įsteigta viešoji įstaiga ŽAISLŲ MUZIEJUS šiandien yra jau veikianti gyva kultūros ir edukacijos vieta,
kuri duris atvėrė 2012 m. gruodžio 7 dieną.


    

Muziejaus ekspozicijos pradžia skirta seniausiems Lietuvos žaislams. Tai pirmoji vieta Lietuvoje, kur surinkta ir pristatyta visa iš archeologinių tyrimų žinoma medžiaga apie žaislus ir žaidimų inventorių.  Temai skirti aštuoni stendai, kuriuose rasite ne tik naudingos, įdomios ir negirdėtos informacijos, bet ir galėsite iš stalčių išsitraukti žaislų kopijas bei rekonstrukcijas ir čia pat vietoje jas išmėginti.


         

Antroje muziejaus dalyje aplankysite keičiamą parodėlę „XX a. prisiminimai“, kur rasite daug originalių mūsų tėvelių ir senelių žaislų. Jauniesiems lankytojams bus smagu juos paliesti, vyresniems  - atgaivinti vaikystės prisiminimus. Ekspoziciją ir parodas praturtina įvairios lankytojams siūlomos veiklos.
 

         

Muziejaus atidarymas yra tik darbo pradžia. Tolesnė mūsų veikla bus skirta jo puoselėjimui bei turtinimui. Mūsų tikslas yra plėsti ir gilinti muziejaus turinį, archeologijos ekspoziciją papildyti etnografiniais žaislais,  pristatyti visas XX a. įdomybes ir  ieškoti naujų formų edukacinei veiklai, skirtai įvairaus amžiaus lankytojams.

Muziejaus edukacinėje klasėje jau vyksta edukaciniai užsiėmimai, organizuojami interaktyvūs žaidimai ir kitokia smagi veikla. Apie tai nuolat informuojame naujienų skiltyje.